Montaż opon, Naprawa opon, Wulkanizatorzy

Czy opłaca się wymieniać wentyle w kołach?

Czy opłaca się wymieniać wentyle w kołach?

Uszkodzone, sparciałe, stare i popękane wentyle to najczęstsza przyczyna powolnych lub natychmiastowych spadków ciśnienia powietrza w kołach. Montuje się je w otworze w feldze, dzięki czemu możemy napompować koło. Często spotykamy się z błędnym stwierdzeniem jakoby wentyle były zespolone z oponą i przy każdej wymiana opon Warszawa Białołęka na nowe są one wymieniane automatycznie – nic bardziej mylnego. Zawory samochodowe tkwią w feldze cały czas, od momentu kiedy auto wyjedzie z fabryki, i są tam cały czas niezależnie, czy zmieniamy opony na dotychczas używane, czy kupujemy nowe. Jedynie wymiana felg na inne niesie ze sobą konieczność montażu zupełnie nowych zaworów.

Wentyle samochodowe to proste konstrukcje gumowe narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, atmosferycznych, działanie promieni słonecznych. Z wiekiem po prostu zaczynają parcieć – jak to guma, pojawiają sie mikropęknięcia – powietrze z kół schodzi bardzo powoli, ale jest to zauważalne, a w dalszej mierze dochodzi do rozerwania gumy – jeżeli dojdzie do tego w trakcie jazdy jest to bardzo niebezpieczne – opona na kole z rozerwanym wentylem raczej nie będzie nadawała się do naprawy. Taki nagły spadek ciśnienia do zera może stać się przyczyną poważnego wypadku, gdyż następuje, to nagle i niespodziewanie. Zdarzają się też rozszczelnienia wentyli na postoju w naszym garażu, na parkingu – wyobraźmy sobie sytuację: bardzo spieszymy się do pracy, wychodzimy z domu, idziemy do samochodu… a tutaj jedno z kół – flak. Możemy zapomnieć, że zdążymy do pracy na czas. A to wszystko przez niewymienione na czas wentyle kosztujące góra 5 zł od sztuki…

Aby zapobiec powyższym delikatnie mówiąc nieprzyjemnym sytuacjom zalecamy wymianę wentyli przynajmniej raz w roku – przy jednej z wymian opon na letnie lub na zimowe. Koniecznie zwróćmy uwagę wulkanizatorom, aby zamontowali nowe zawory! Zalecamy też obowiązkowo, aby wentyle zostały wymienione podczas montażu nowych opony Warszawa letnich, zimowych lub całorocznych – nieważne na jakie się zdecydujemy – zawory samochodowe trzeba wymienić na nowe! Ten niewielki koszt jest niczym w porównaniu z nieprzyjemnościami jakie na nas czekają w przypadku zaniechania tej podstawowej czynności.

Written by - - 10 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.wymianaopon.biz.pl