Montaż opon, Wulkanizatorzy

Wymiana opon na zimowe – czy warto czekać do pierwszych opadów śniegu?

Wymiana opon na zimowe – czy warto czekać do pierwszych opadów śniegu?

Odwieczny problem, z którym co sezon muszą się zmierzyć wszyscy kierowcy. Nauczeni doświadczeniem poprzednich lat, musimy trochę przewidywać i trochę zdać się na swoją intuicję. Na pewno nie można dopuścić do sytuacji, w której o zmianie opon zaczynamy myśleć dopiero po pierwszych opadach śniegu. W warsztatach wulkanizacyjnych są wtedy ogromne kolejki, jezdnie są śliskie i oblodzone, a jazda w takich warunkach na oponach letnich jest bardzo niebezpieczna. Pamiętajmy, wystarczy tylko raz nie wyhamować i możemy narazić się na duże straty finansowe a przede wszystkim na ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu! Nie należy zatem problemu bagatelizować, tylko z lekkim wyprzedzeniem zarezerwować sobie stanowisko do wymiana opon  Warszawa na konkretną godzinę i po prostu wymienić opony już w październiku czy pod koniec marca w sezonie wiosennym.

W określeniu tego momentu pomoże nam obserwacja temperatur zewnętrznych. Gdy w okresie jesiennym temperatury utrzymują się przez dłuższy czas już na poziomie  +7 stopni to jest to moment żeby wymienić opony na zimowe. Wielu kierowców zwleka do ostatniej chwili z wymianą opon, argumentując to faktem, że jeszcze przez kilka dni temperatura może wzrosnąć do + 15 stopni i że boją się o zużycie opon zimowych. Otóż nic bardziej mylnego! Nowoczesne opony zimowe mają tak dobraną mieszankę gumy, że przy takich różnicach temperatur ich ścieralność drastycznie nie wzrasta. Poza tym pamiętajmy, że przez kilka dni jazdy po mieście, opony nie zdążą się zauważalnie zużyć, no chyba że jesteśmy zawodowymi kierowcami i jeździmy codziennie w długie trasy.

Warto zdać sobie sprawę, że opony letnie w temperaturze poniżej +7 stopni Celsjusza robią się strasznie twarde (mieszanka gumy przystosowana jest przecież do wysokich, letnich temperatur podczas których opona musi być twarda i stabilna), a brak lameli na bieżniku (nacięć) powoduje, że taka opona kompletnie nie radzi sobie na mokrej, oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Także wszystkie systemy bezpieczeństwa – ABS, ASR, ESP –  nie działają prawidłowo, gdyż wpadające w poślizg koła samochodu wymuszają co chwila reakcję systemów, które nie potrafią „uspokoić” samochodu, bo opony nie mają przyczepności do podłoża.

W stolicy naszego kraju jest mnóstwo serwisów oponiarskich, które oferują zapisy on-line na wymiana opon. Białołęka jest taką dzielnicą, gdzie działa jeden z takich profesjonalnych warsztatów, więc w dogodnym dla nas momencie, nawet korzystając ze smartfonu czy tabletu możemy umówić się na wymianę opon kilkoma kliknięciami i nie narażać się na stres jazdy na letnich oponach w zimie i stratę czasu w kolejkach po pierwszych opadach śniegu.

Nie zwlekajmy więc!

Written by - - 200 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.wymianaopon.biz.pl