Montaż opon

Wymiana opon Run Flat

Wymiana opon Run Flat

Opona Run Flat pozwala bezpiecznie kontynuować jazdę pomimo przebicia i całkowitego braku powietrza na dystansie do 80 km przy prędkości nie większej jak 80 km/h. Boki takiej opony zostały specjalnie wzmocnione, dzięki czemu nie uginają się pod wpływem utraty ciśnienia, przy tym nadal zachowują względną elastyczność. Nie jest to oczywiście ten sam komfort jazdy jak na zwykłych oponach. Jazda na Run Flat’ach często sprawia wrażenie niezwykle topornej, wydaje się jakby auto miało niezwykle twarde zawieszenie. Opony te potrafią być bardzo głośne. Zdarzają się Run Flat’y bardziej i mniej komfortowe, ale w zdecydowanej większości są to opony gorsze pod względem wrażeń z jazdy, jak również bardziej dotkliwe dla naszego portfela.

Opony Run Flat w największych rozmiarach są zdecydowanie droższe od zwykłych opon – zwłaszcza wersje zimowe. Wybór wśród producentów tego typu ogumienia nie jest duży, co przekłada się na wysokie ceny. Nie jest to też powszechnie popularne rozwiązanie – aktualnie stosuje je BMW, MINI i Mercedes-Benz. W produkcji Run Flat’ów specjalizuje się głównie Pirelli i Bridgestone. Na rynku znajdziemy również opony takich firm jak Michelin, Continental, Nokian, Hankook, Goodyear.

Ze względu na swoją bardzo twardą konstrukcję montaż opon Run Flat wymaga użycia specjalnej montażownicy. Zdecydowanie zalecamy wybierać tylko takie serwisy, w których ofercie wyraźnie została wyszczególniona możliwość montażu opon Run Flat. Wykorzystanie nieodpowiedniego sprzętu przez niewykwalifikowany personel grozi uszkodzeniem opon oraz nieprawidłowym ich zamontowaniem. Wśród punktów specjalizujących się w montażu tego typu opon zdecydowanie polecamy serwis opon Run Flat w Warszawie – przy ulicy Konwaliowej 5. Firma od wielu lat z powodzeniem wymienia najbardziej wymagające niskoprofilowe opony Run Flat w autach marki BMW i Mercedes. Jest też możliwa naprawa opon Run Flat. Profesjonalna naprawa nie dyskwalifikuje uszkodzonej opony, która może posłużyć nam kolejne tysiące kilometrów.

Written by - - 164 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.wymianaopon.biz.pl