Montaż opon, Wulkanizatorzy

Po co robimy wyważenie kół z testem drogowym?

Po co robimy wyważenie kół z testem drogowym?

Test drogowy wykonuje się, aby zasymulować jazdę samochodu na testowanych kołach przed założeniem ich na samochód. Pomaga to wykryć niedoskonałości opon, felg oraz zaoszczędzić czas i pieniądze.

To czego nie jest w stanie wychwycić zwykła wyważarka – wszelkie czynniki mające wpływ na tor jazdy i bicie opon – próba drogowa natychmiast diagnozuje i wskazuje w bardzo dokładny sposób możliwość korekty. Wyważenie z testem drogowym to niemal 100% gwarancja jednorazowej wizyty w warsztacie.

Z pewnością nie będziemy musieli wracać na poprawkę wyważenia, bo znowu okaże się, że koła wibrują, ciężarki są źle przyklejone, opona się przesunęła, itp. Test drogowy pozwala perfekcyjnie wyważyć koła minimalizując przy tym ilość odważników na felgach. Jest też zalecany, gdy mamy podejrzenie, co do występowania wad fabrycznych opon.

Wyważenie z testem drogowym wymaga posiadania specjalnej maszyny – na dzień dzisiejszy tylko amerykańska marka Hunter oferuje taką technologię. Test drogowy Hunter Warszawa jest wykonywany w kilku stołecznych serwisach w rozsądnej cenie.

Jeżeli dotknął Cię problem stale bijących kół, wadliwych opon lub felg, auto nie prowadzi się tak jak powinno pomimo, że jest sprawne technicznie, a koła były wyważane, to warto zainteresować się usługą wyważenie kół z testem drogowym Warszawa.

Written by - - 103 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

www.wymianaopon.biz.pl